Regulamin oraz konkursy i akcje,
które organizuje nasza biblioteka szkolna

 a
SZAFA – Szkolna Akademia Filmów Animowanych

W każdy wtorek (w przypadku pogody powyżej 10 stopni Celsjusza i braku deszczu – wychodzimy na podwórko, a SZAFA jest zawieszona) biblioteka zaprasza wszystkich uczniów w ramach zajęć świetlicowych na SZAFĘ – Szkolną Akademię Filmów Animowanych od 14.55 do końca filmu (zwykle około 70-95 minut).

Co tydzień w poniedziałek będzie wywieszona na gazetce informacja o tym, jaki film w ramach SZAFY będziemy oglądać i ile potrwa. Filmy to klasyka Disneya („Zakochany Kundel”, „Kopciuszek”, „Piotruś Pan” itp.) oraz klasyka lat 90. XX wieku i 10. XXI wieku („Sekrety morza”, „Jak wytresować smoka”, „Shrek”).

 a

KONKURS CZYTELNICZY „MOL” – Może Ogarnę Lekturę

Biblioteka w porozumieniu z Dyrekcją szkoły ogłasza konkurs czytelniczy na okres październik 2017 – maj 2018.

REGULAMIN:

 1. Celem konkursu jest poprawienie czytelnictwa wśród społeczności szkolnej.
 2. Przedmiotem konkursu jest liczba przeczytanych książek przez uczniów danej klasy w przeliczeniu na osobę z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
 3. Konkurs realizowany jest w 2 kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VII oraz 2 klasa gimnazjum.
 4. Uczniowie czytają i wypożyczają książki z biblioteki szkolnej. Każda przeczytana w danym miesiącu lektura (oddana w danym miesiącu) jest zliczana na konto klasy, a liczba przeczytanych książek jest dzielona przez liczbę uczniów danej klasy.
 5. Jeżeli klasa w danym miesiącu nie przeczyta żadnej lektury – wpisywane jest 0.
 6. Wyniki konkursu są jawne – każdy wynik jest co miesiąc wpisywany w tabelę współzawodnictwa wiszącą w bibliotece szkolnej.
 7. Dodatkowe punkty do współzawodnictwa można otrzymać za:
 1. przeczytanie książki z innego źródła (potwierdzone – w przypadku bibliotek – zrzutem ekranu wypożyczalni lub zdjęciem karty bibliotecznej oraz rozmową o treści lektury; w przypadku książek z zasobów własnych – rozmową o treści lektury) – 0,5 punktu.
 2. przeczytanie książki z grupy książek polecanych wywieszonych na gazetce bibliotecznej – 1 punkt.
 3. obejrzenie filmu i wypełnienie karty pracy do filmu w ramach SZAFA – Szkolnej Akademii Filmów Animowanych – 1 punkt.
 4. napisanie recenzji przeczytanej książki na dobrym poziomie językowym i stylistycznym w formie komputerowej i przesłanie nauczycielowi-bibliotekarzowi za pośrednictwem Librusa – 1 punkt.

Punkty będą zliczane osobno, niejawnie, jedynie wychowawcy oraz przewodniczący klas będą mieli wgląd w punktację dodatkową.

 1. Klasy, które w danej kategorii zdobędą najwyższą liczbę punktów otrzymają wyróżnienie oraz nagrody na koniec roku szkolnego.
 2. Ponadto troje uczniów z największą liczbą przeczytanych książek otrzyma nagrody rzeczowe na koniec roku szkolnego.
 3. Wszelkie sprawy nieumieszone w regulaminie rozstrzyga nauczyciel-bibliotekarz w porozumieniu z Dyrekcją szkoły.

 

 

Pod tym linkiem dostępny jest regulamin biblioteki