Nasi nauczyciele i pracownicy szkoły

Barbara Tkocz – Dyrektor

Jest sercem szkoły. Z wykształcenia pedagog opiekuńczo-wychowawczy z troską podchodzi do każdego ucznia.
W oświacie od 25 lat a jako dyrektor 12 lat. Doświadczenie i kompetencja pozwalają profesjonalnie prowadzić szkołę.

Grzegorz Ziarkowski – Menadżer

Jest mózgiem firmy. Rzetelność i doświadczenie to jego mocne strony – własną firmę prowadzi od 30 lat. Profesjonalny organizator i zorganizowany profesjonalista.

Aneta Ryguła

Sekretarka

Pani Aneta ukończyła finanse i rachunkowość, a praca w sekretariacie szkolnym nie jest jej straszna – w końcu wcześniej pracowała w rektoracie uczelni wyższej. Bardzo lubi poszaleć na rolkach ze swoją rodziną. Często z córką Pauliną w kuchni tworzą i próbują beztłuszczowych wypieków, m.in. rozmaitych muffinów. Wieczorami po wspólnym czytaniu z córką, lubi dobry film komediowy.

Magdalena Błażyca

nauczycielka języka angielskiego, wychowawczyni klasy VI

Specjalistka w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego. Pani Magda jest pasjonatką, która świadomie wybrała pracę z dziećmi i która nie ustaje w poszukiwaniu nowych metod, by stale inspirować swoich uczniów. Prywatnie mama dwójki dzieci i fanka twórczości Johna Irvinga. Uwielbia śpiewać podczas pieczenia ciasteczek, „heklować” oraz grać w squasha.

Joanna Fojt

wychowawczyni świetlicy, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Jagielońskiego i pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, lektorka języka polskiego dla obcokrajowców. Pani Joasia jest zaangażowana w wolontariat, promuje edukację regionalną i tworzy najfantastyczniejsze wypieki kulinarne. Gra na gitarze, śpiewa, uczy i bawi – zawsze z uśmiechem na twarzy.

Anna Kamyk

nauczycielka muzyki i warsztatów wokalnych

Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła również Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach a przez wiele lat była związana z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Współpracuje z Orkiestrą Rozrywkową Happy Big Band, z którą występuję w całej Europie i poza nią.

Adam Kansy

nauczyciel języka angielskiego

Absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim, nauczyciel języka angielskiego z 20-letnim stażem, tłumacz przysięgły. Bardzo lubi uczyć się języków obcych, które potem przydają mu się w podróżach dalekich i bliskich. W czasie wolnym chodzi po górach, lubi pływać kajakiem i spędzać czas na łonie przyrody.

Małgorzata Koj

nauczycielka języka hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego

Absolwentka Filologii Romańskiej na Wydziale Humanistycznym Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Nauczycielskiego Kolegium Języków w Jastrzębiu Zdroju.  Pani Małgosia uwielbia języki obce. Oprócz języka francuskiego czy hiszpańskiego zna także język włoski oraz angielski. Uwielbia poznawać nowe kultury poprzez podróże, które są jej pasją. Oprócz tego w wolnych chwilach rysuje, piecze ciasta, śpiewa i słucha muzyki. Pani Małgosia kocha przekazywać wiedzę innym.

Justyna Soblik

nauczycielka języka polskiego, edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyni klasy III

Pani Justyna jest prawdziwym człowiekiem renesansu – nauczycielka, edukatorka Centrum Edukacji Ekologicznej Dzieci, florystka. Uwielbia książki, rośliny i … ortografię. Zamiłowanie do przyrody odkryła w trakcie podróży zagranicznych i po kraju, a także poznając specyfikę pracy i tereny Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Katarzyna Kozioł

nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego, wychowawczyni klasy II

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie. Od najmłodszych lat uwielbiała spędzać czas w szkole, więc wcieliła w życie powiedzenie: „Rób, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować”. Czas wolny spędza razem z małymi pomocnikami Zosią i Wojtusiem, piekąc ciasta i chleby.

Dominika Nalepa

nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczyni świetlicy, wychowawczyni klasy I

Podczas studiów edukatorka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, wolontariuszka w przedszkolu i świetlicy środowiskowej a od września wychowawca klasy I. Pani Dominika w pełni świadomie wybrała swój zawód. Uwielbia pracować z dziećmi i odkrywać ich talenty. W wolnych chwilach zgłębia tajniki zdrowego odżywiania oraz interesuje się muzyką hiszpańską.


Katarzyna Paszewska

nauczycielka zajęć technicznych i rewalidacyjnych

Pani Kasia jest nauczycielem geografii, przyrody, techniki oraz oligofrenopedagogiem. Cały czas stara się doskonalić i wzbogacać swój warsztat pracy, a naszych uczniów cierpliwie wprowadza w świat techniki i umiejętności manualnych. Lubi podróżować i poznawać ciekawe miejsca.


dr Jutyna Zawada

nauczycielka fizyki

Doktorat obroniła w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w

Katowicach. Poza pracą, jej wielką pasją są ogrody, więc ukończyła również studia podyplomowe Projektowanie Zieleni w Krakowie. Interesuje się też przyrodą, fotografią i malarstwem. Prywatnie mama trójki fantastycznych, młodych chłopaków.

 


Sabina Raszka
surdopedagog, specjalistka w zakresie terapii pedagogicznej

Prowadzi zajęcia rewalidacyjne oraz korekcyjno-kompensacyjne. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ na kierunku nauczanie początkowe. W wolnym czasie słucha audiobooków. Wielbicielka stylu prowansalskiego i skandynawskiego – ciągle coś zmienia w swoim mieszkaniu.

Aleksandra Wajda
nauczycielka wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej

Pasją Pani Oli jest oczywiście sport – trenuje przyszłych mistrzów olimpijskich w lekkoatletyce, dla dorosłych prowadzi zajęcia „Biegam, bo lubię”, zachęcając ich do aktywności fizycznej. Uwielbia turystykę rowerową, bieganie i tenis ziemny. Jest mamą malutkiej Gabrysi.

Mariusz Bardowa
nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor sztuk walki

Pan Mariusz jest geografem i podróżnikiem, któremu nie straszne są żadne sportowe wyzwania. W naszej szkole uczy samoobrony opartej na elementach ju-jitsu, karate i capoeiry oraz imponuje uczniom 5 danem Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki.

Katarzyna Bober
nauczycielka biologii i chemii

Pani Kasia jest biologiem i chemikiem, od lat zaangażowana jest w edukację ekologiczną dzieci i młodzieży. Eksperymenty stosuje nie tylko na lekcjach lecz także w kuchni, jednak zawsze jest to zdrowa kuchnia. Jest mamą trzech córek: Małgosi, Ani i Marysi, z którymi wytrwale i entuzjastycznie kibicuje siatkarzom.

Joanna Grzonka
nauczycielka historii, wos-u, warsztatów fotograficznych i edukacji przez szachy w szkole, wychowawczyni klasy II gimnazjum

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim, politolog i historyk sztuki. Prywatnie miłośniczka architektury i fotografii. Pani Joasia uwielbia zwierzęta i podróże w ciekawe miejsca, jest także zagorzałą fanką żużla. W szkole poza historią próbuje przekazać uczniom swoją miłość do śląskiej gwary i kultury.

Ks. Rafał Chlebowski SDS
nauczyciel religii

Ksiądz Rafał jest człowiekiem pogodnym i uśmiechniętym. To zakonnik – Salwatorianin. W wolnych chwilach lubi śpiewać i grać na instrumentach klawiszowych. Interesuje się również szeroko pojętą koleją, z pierwszego wykształcenia jest maszynistą. Od siedmiu lat katechizuje w szkołach podstawowych i gimnazjalnych min. Warszawa, Elbląg i Mikołów.


Łucja Melanowska – Ryszka
nauczycielka plastyki, zajęć artystycznych i warsztatów plastycznych, wychowawczyni klasy IV


Pani Łucja jest absolwentką wychowania plastycznego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Ma dwójkę dzieci: Lenkę i Miłosza. Wielu zna ją także jako twórcę pięknej i oryginalnej biżuterii,ozdób i gadżetów oraz zachwycających murali ściennych. W uczniach naszej szkoły budzi miłość do sztuki i uwrażliwia ich na piękno.